Co zaliczamy do robót torowych?
Utrzymanie torów w dobrej kondycji jest czynnikiem kluczowym dla bezpieczeństwa osób podróżujących koleją. Jednak jakie działania wchodzą w skład tzw. robót torowych? I jak są one przeprowadzane?
Czym są roboty torowe?
Roboty torowe są sposobem na utrzymanie dobrego stanu dróg kolejowych.
Roboty torowe dzielimy na dwie główne grupy:
- remonty: naprawy bieżące, naprawy główne, naprawy awaryjne,
- modernizację: inwestycje ulepszające, inwestycje modernizacyjne.
Przykłady najczęstszych robót konserwacyjnych to zabezpieczenie pękniętej szyny, wymiana złączek szynowych, dokręcanie złączek szynowych, regulacja szerokości toru, podbicie pojedynczych podkładów, usuwanie roślinności, a także smarowanie złączek i części rozjazdowych.
Z kolei naprawa bieżąca to m.in. usuwanie nierówności pionowych toru, nasuwanie toru w płaszczyźnie poziomej, wymiana pojedynczych elementów nawierzchni, naprawa pękniętej szyny, regeneracja elementów stalowych, wymiana części rozjazdowych, regulacja sił podłużnych w torze bezstykowym oraz nasuwanie tzw. szyn odpełzłych i regulacja luzów.
Roboty torowe – o czym pamiętać?
Oczywiście roboty torowe powinny być wykonywane przez profesjonalistów, którzy posiadają wymagane narzędzia i konieczną wiedzę. Właśnie takie usługi świadczy nasza firma – roboty torowe Kościan. Roboty torowe to – obok robót drogowych – jedna z najważniejszych gałęzi naszej działalności. Prace te wykonujemy od wielu lat, co sprawia, że posiadamy niezbędne doświadczenie.
Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Oprócz wspomnianego już doświadczenia posiadamy również precyzję działania i zdolność do spełniania wszystkich obowiązujących wymogów. Nasza ekipa skład się z osób godnych zaufania, które wiedzą, jak ogromne znaczenie ma prawidłowy przebieg robót torowych.